---> Не мовчи! Не терпи! Повідом! (на платформі АІКОМ)
Дісинг
Дісинг – це форма кібербулінгу, яка полягає в поширенні образливих, неправдивих або принизливих повідомлень про іншу людину з метою підірвати її репутацію або стосунки з оточенням.
На відміну від інших форм кібербулінгу, при дісингу буллі часто знаходяться в особистих стосунках зі своєю жертвою, можуть бути знайомими або навіть друзями.
Що може бути діснгом?
Створення фейкових профілів від імені жертви для розповсюдження компрометуючої інформації.
Створення закритих груп, де обговорюються людина та поширюються неправдиві історії про неї.
Використання популярних хештегів та створення мемів з негативом про людину.
Розсилка спаму з образливим змістом на електронну пошту, в соціальні мережі або месенджери.
Як дісинг може впливати на людину?
Дісинг може мати сильний вплив на психічне здоров’я людини:
* Депресія та тривога:
Жертви дісингу часто відчувають глибокий смуток, безсилля та тривогу через постійні нападки.
* Низька самооцінка:
Поширення негативної інформації про себе може призвести до зниження самооцінки та втрати віри у власні сили.
* Ізоляція:
Бажання уникнути подальших образ може призвести до соціальної ізоляції та ускладнення спілкування з оточенням.
* Фізичні проблеми:
Хронічний стрес, викликаний дісингом, може призвести до розвитку фізичних проблем, таких як головні болі, проблеми зі сном та порушення травлення, що погано вплине і на зовнішній вигляд.
Важливо розуміти, що дісинг – це не просто жарти або підліткові розваги. Це злочин, який може мати серйозні наслідки.
Як протистояти дісингу?
* Перш за все мета булера- провокація! Він хоче спровокувати вас на обурення та відповідь
* Спробуйте сприймати ситуацію з гумором. Дивіться на це, як на споглядання дій не зовсім психічно здорової людини. "Що вона ще там напише? Оце так фантазія!.."
Якщо гумор - не ваш "коньок"), то:
* Зробіть скріншоти образливих повідомлень, це може знадобитися
для звернення до адміністрації соціальної мережі або правоохоронних органів.
* Заблокуйте буллі в усіх соціальних мережах.
* Якщо не допомагає -спробуйте не реагувати на образливі повідомлення, просто ігноруйте їх. Рани чи пізно кривднику наскучить писати бридкі речі, створювати все нові акаунти і т.ін. Якщо троля не кормити- він помирає)
* Поговоріть про ситуацію з друзями, родичами, сусідом, тренером або вчителем/майстром.
* Не соромтеся звернутися за допомогою до психолога/соціального педагога або іншого фахівця.
*Постарайтеся не сприймати образи булера близько до душі - він добивається саме того, щоб самоствердитися за рахунок принження більш слабкіших за характером людей. В нього не має інших гарних досягнень, і щоб відчути себе хоч якимось значущим, він таким чином хоче знизити самооцінку іншим. Йому здається, що в своїх очах він піднімається вище..Але це не так! Самодостатня людина не буде гаяти час на образи інших людей, вона буде самовдосконалюватися сама, займатися своїм життям, навчанням, цікавими речами, хоббі, прогулянками, читанням, музикою, танцями, блогерством, а не витрачати час на нікчемні дописи комусь...
* Якщо ви знаєте булера - ту людину, яка вас хейтить в соц.мережах- спробуйте спочатку домовитися з нею "по-доброму". Якщо ви неповнолітні - поділіться проблемою з батьками, нехай вони поговорять з батьками булера. Покажіть посилання на Закон про відповідальність за вчинення булінгу. Навряд чи вони захотять сплачувати штраф або працювати на громадськитх роботах за рішенням суду.
Адміністративна відповідальність учасників булінгу (цькування)
Як доповнення до Кодексу України про адміністративні правопорушення (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10)
Законом передбачено відповідальність за булінг (цькування):
накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин;
накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, якщо діяння вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення;
у разі діяння, вчиненого малолітньою або неповнолітньою особою віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, відповідну відповідальність покладають на батьків або осіб, які їх замінюють;
неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу спричиняє накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку.
Нагадаємо, що неоподатковуваний мінімум доходів громадян на сьогодні становить 17 гpивень.Відповідно штраф у першому випадку становить 850–1700 грн, у другому — 1700–3400 грн.
Дай відсіч булеру!
Дивись тут ----> Як захистити себе від образ
Класний метод у ролику --------> Як зупинити травлю
------> Ник Вуйчич про булінг
Кібербулінг. Секстинг. Грумінг. Що робити?
Сьогодні соціально-психологічна служба нашого центру прагне застерегти учнів від такого явища в електронному просторі, як секстинг та онлайн-грумінг.
Останнім часом підлітки все частіше потрапляють у пастку кіберзлочинців, які спочатку втираються в довіру, згодом просять скинути оголене фото, а потім починають залякувати жертву, вимагаючи перевести на картку гроші, шантажуючи тим, що фото потрапить до інтернету і його побачать усі.
Багато дітей не знаючи, що робити і побоюючись та соромлячись поділитися цим інтимним питанням з будь-ким, вважають ситуацію безвихідною і навіть вчиняють самогубство, боючись стати предметом насмішок.
Саме для того, щоб ви не потрапили у таку прикру ситуацію – публікуємо цей матеріал. А хто, нажаль, вже з цією проблемою зіткнувся - зможе знайти вихід, ознайомившись з рекомендаціями, як діяти, щоб злочинець припинив шантаж.
Cекстинг – обмін власним фото або текстовими матеріалами інтимного характеру із застосуванням мобільного телефону, електронної пошти, соціальних мереж
Онлайн-грумінг – побудова в Інтернеті дорослим або групою дорослих осіб довірливих стосунків з дитиною (підлітком) з метою отримання її інтимних фото/відео та подальшим її шантажуванням про розповсюдження цих фото.
Це робиться з метою отримання грошей, більш інтимних зображень чи навіть примушування до особистих зустрічей. Також це може бути педофіл або злочинець, який може використовувати ваші фото/відео з метою порнографії. Обережно!
Що робити, якщо мене просять надіслати інтимні фото чи відео?
Надсилати свої інтимні зображення, якщо тобі ще немає 18 років – незаконно. Тому не радимо робити цього. Також пам’ятай, що надіслане в Інтернеті – навіть у приватній переписці – неймовірно важко із нього видалити. Соцмережі зберігають дані на серверах, повідомлення пересилаються, а скріншот зробити можна майже в усіх месенджерах. До того ж, перед тим, як надіслати фото чи відео, потрібно розуміти, навіщо воно твоєму співрозмовнику. Якщо тебе просить про це людина, поясни, що тебе тривожить таке прохання і ти не впевнений, чи твоя інформація не піде далі. Не бійся образити чи розгнівати співрозмовника – скоріш за все, людина, яка розлютиться на подібну відповідь не являється справжнім твоїм другом.
Що робити, якщо я відправив комусь оголені фото чи відео?
По-перше, знай, що ти не зробив(ла) нічого жахливого – дуже багато людей з певних причин надсилають свої фото. Але це було доволі необачне рішення, яке ми радимо не повторювати. Також слід попросити отримувача цих фото негайно їх видалити.
По-друге, потрібно негайно видалити фото із переписки в соцмережі, месенджері чи на форумі – обов’язково з поміткою “видалити для всіх учасників чату”, якщо це можливо. Але спочатку слід також зробити знімок екрану (скріншот), де видно, кому та коли ти відправив(ла) ці матеріали. Якщо людина спробує розповсюдити фото, в тебе буде підтвердження, із яким ти зможеш звернутись до правоохоронців або адміністрації онлайн-ресурсу з проханням видалити фото.
0 800 500 225 або 116 111
(для дзвінків з мобільного). Гаряча лінія працює з понеділка по п’ятницю, з 12:00 до 16:00.
Що робити, якщо людина, яку я знаю тільки онлайн, вимагає у мене відеодзвінок чи зустріч офлайн?
Інтернет – місце для знайомств і комунікації, тому в бажанні поговорити через відеочат чи зустрітись офлайн немає нічого поганого. Проте на цьому бажанні можуть будувати свої стратегії зближення кіберзлочинці. Тому ти маєш продумати, як захистити себе.
По-перше, не варто відразу погоджуватись на відеодзвінок – злочинці часто записують їх та використовують для шантажування (як це працює — дивись ось тут).
Якщо ж у твого співрозмовника, за його словами, якісь проблеми з камерою чи зв’язком, через які ти не можеш його бачити, ні в якому разі не продовжуй такого дзвінка. вимагає дотримання певних правил безпеки. Радимо піти на неї у супроводі друга або довіреної особи, а також обов’язково повідомивши своїм батькам, де та з ким саме ти перебуватимеш. Ні в якому разі не зустрічайся у малолюдних місцях та не йди у гості до нового друга. Не сідай у автівку навіть після зустрічі та не дозволяй себе проводжати до дому.
Що робити, якщо мене шантажують надісланими раніше
фото чи відео?
У подібній ситуації, не вагаючись, звернись по допомогу до дорослих, а також до Поліції. Крім цього, ти завжди можеш звернутись по допомогу на національну дитячу гарячу лінію за номером
0 800 500 225 або 116 111 (лінія працює з понеділка по п’ятницю з 12 до 16 години).
Які б у тебе не були причини надсилати свої інтимні матеріали, вони тебе не засудять та ні в чому не звинуватять. Навпаки, допоможуть якнайшвидше вийти із цієї ситуації. Також ти можеш запитати пораду у чат боту, а якщо матеріали вже розміщені, то повідомити про них у службу підтримки соціальних мереж, сайту де вони знайдені, у кіберполіцію та на нашу гарячу лінію (лінія iwf). Шантаж та здирництво – це злочини, за які передбачене покарання. Ні в якому разі не можна потурати їм та погоджуватись на вимоги злочинців.
Так ти легітимізуєш їхню поведінку, тому вони повернуться ще раз та продовжать кривдити тебе та й інших підлітків.
Чи можу я займатися секстингом зі своїм хлопцем/дівчиною?
бачити там певні повідомлення? Публікуй їх, тільки якщо відповідь “Так”.
Як видалити небажане фото з Інтернету?
На жаль, те, що раз потрапило до Інтернету, доволі важко звідти видалити. Проте певні способи зарадити у ситуації, коли туди потрапили інтимні фото, є. По-перше, слід негайно видалити фото з їхнього першоджерела. Якщо це був чат у соцмережі чи месенджері, то за можливості видали фото для всіх його учасників. Якщо фото було взяте з вкраденого гаджету, рекомендуємо звернутись до Поліції та повідомити про це. Якщо ти бачиш свої фото у соцмережах, надсилай на них скарги до адміністрації, вказуючи, що матеріали були
узяті без твоєї згоди. Якщо ж на форумі чи вебсайті – звертайся до технічної команди ресурсу. Намагайся не привертати уваги до фото та відео, коментуючи публікації із ними, адже так їх побачить ще більше людей. Якщо твої фото розповсюджує хтось знайомий – наприклад, однокласник – можна звернутись до його батьків разом із дорослими, яким ти довіряєш.
Як зупинити фейків, що створили профілі і завантажують
туди мої фото?
Якщо ти помітив сторінку в соцмережах, власник якої видає твої фото за свої, ти можеш звернутись до адміністрації соцмережі. Надавши документи, що підтверджують твою особу, та вказавши першоджерела своїх фото (часто достатньо звірити дати їх публікації), ти доведеш, що інша сторінка – фейкова.
Як захистити свою сторінку від кіберзлочинців?
По-перше, не слід публічно вказувати в соцмережах особисту інформацію – адресу, мобільний телефон, номер школи, назву гуртка, який ти відвідуєш. Те ж саме стосується і геолокацій – обережно проставляй їх на фото, намагаючись не викривати конкретних місць, де ти часто буваєш, адже злочинці можуть використати ці дані для переслідувань.
По-друге, не відкривай свої сторінки в соцмережах для усіх користувачів – обмеж доступ тільки для друзів. Намагайся не додавати у друзі людей, яких не знаєш офлайн. Не відповідай на заявки у друзі та повідомлення, які видаються тобі підозрілими. По-третє, слідкуй за тим, аби не зберігати паролі до своїх сторінок на гаджетах спільного користування (наприклад, у бібліотеці чи школі).
Не залишай на них свої сторінки відкритими. рекомендуємо не робити цього навіть на власних гаджетах, адже їх можуть вкрасти чи загубити.
Що робити, якщо мені надсилають інтимні фото?
По-перше, ні в якому разі не думай, що це ти чимось спровокував(ла) подібну поведінку. Онлайн-грумери, що найчастіше надсилають дітям та підліткам свої інтимні фото, будуть робити це незалежно від твоєї реакції. Їхня ціль – викликати в тебе відчуття довіри і створити ілюзію тісних інтимних стосунків, ставлячи тебе у незручне та залежне становище.
Не погоджуйся на шантаж та погрози, якщо такі з’являться – відразу звертайся до служби підтримки соц мереж, дорослих, Поліції або на національну дитячу гарячу лінію 0 800 500 225 або 116 111.
Намагайся не вступати з подібними особами у переписку, бо їм потрібна саме твоя відповідь.
Проте, якщо він наполягає та продовжує надсилати тобі небажані матеріали, варто звернутись до батьків або вчителів. психолога.
Що варто знати про налаштування приватності
у соцмережах та месенджерах?
Ключем до безпечного Інтернету є захищена особиста сторінка в соцмережах та месенджерах. Отож, що варто пам’ятати про налаштування приватності?
По-перше, варто закрити сторінку від усіх користувачів, які не входять до списку друзів.
По-третє, радимо закрити можливість коментування – краще для усіх, окрім близьких друзів. Саме з коментарів під фото кіберзлочинці часто розпочинають знайомство.
https://www.facebook.com/stopsextingua/videos/665969147679291
Потрібна допомога? Звернись!
https://stop-sexting.in.ua/chatbot/
номер Урядової консультаційної лінії з питань безпеки дітей в мережі Інтернет -
1545 (далі обрати «3»). Анонімно, безкоштовно, цілодобово.
Також ви завжди можете звернутися до соціального педагога центру - Марини Олексіївни. Якщо ви на дистанційному навчанні - можна надіслати мені повідомлення на електронну пошту: marinarioti@gmail.com
Вирішуємо проблеми разом! Все буде добре!