Долаємо тривожність!
Зараз, коли всі ми переживаємо війну, страх за себе та своїх рідних, почуття тривоги або навіть паніки може переслідувати нас. Це цілком природно, такі емоційні стани можуть бути притаманними навіть нашим мужнім і сміливим воїнам-захисникам.
Кожна людина переживає ці почуття по-своєму. Хтось більш спокійний та врівноважений, сильний та загартований, і може самостійно справлятися зі стресом чи почуттям тривожності. А хтось більш емоційний та неврівноважений і йому набагато складніше переживати негативні емоції через події в своєму житті чи навколо.
Якщо ви відчуваєте тривожність постійно, то це може привести до хронічного стресу, депресії, емоційних і невротичних зривів, психосоматичних захворювань.
Але ми можемо навчитися допомагати собі самі:
-оволодійте дихальними вправами, які заспокоюють нашу психіку або йогою;
займайтеся танцями, спортом, адже не дарма кажуть, що від стресу треба бігти;
-відволікайтеся від негативних думок переглядом фільмів, шоу-програм, слуханням улюбленої музики, читанням або прослуховуванням аудіокниг;
-приділяйте увагу спілкуванню з друзями, близькими, домашніми тваринами;
- займіться прибиранням, викиньте все зайве, що лежить мертвим грузом більше року у вашій кімнаті;
- підберіть собі заняття до душі- малювання, вишивання бісером, орігамі, макраме, аплікації з листя чи крупи, майстрування хатинки для котика тощо;
- більше дихайте свіжим повітрям, прогулюйтеся по красивим місцям, насолоджуйтеся природою та співом пташок;
- балуйте себе смаколиками;
лягайте спати до 23 години, адже саме у період з 20 до 24 годин у людини під час сну виробляється мелатонін, гормон, який діє як антидепресант. Низький рівень цього гормону може викликати депресію, апатію та порушення емоційного стану.
Але, якщо ви відчуваєте, що не можете самостійно справитися зі своїми негативними емоціями, почуттям тривоги або страху, не тримайте ваш біль у собі, виплесніть його, поділіться ним з тим, кому довіряєте - зверніться до подруги/друга, до рідних та близьких, до свого майстра або класного керівника, до соціального педагога, психолога. Якщо ви соромитесь і хочете отримати допомогу анонімно - ви можете звернутися до чат-боту і розповісти про свою проблему або зателефонувати за телефонами гарячих ліній і отримати консультацію кваліфікованих спеціалістів. Вам обов’язково допоможуть!
https://tellme.com.ua/ Розкажи мені
https://www.howareu.com/ Програма ментального здоров'я «Ти як?»
https://krisenchat.de/uk/ukraine?chat=true чат-бот у Телеграм (проєкт кризової допомоги krisenchat, який створив спеціально для українців krisenchat Ukrainian. Все спілкування тут відбувається у форматі чату (дуже зручно, якщо ви нервуєте від телефонних розмов). Це анонімно, безкоштовно і цілодобово)
Центр психосоціальної підтримки НаУКМА та БО «Голоси дітей». Гаряча лінія для дітей (08.00 – 22.00): 096 039 22 58; 099 198 57 95; 063 558 12 82.
Гаряча лінія НУО «Людина в біді» Безкоштовні психологічні консультації (24/7) 0 800 210 160.
Центр-Ресурс Професіонал. Системний сімейний психотерапевт. 09.00 – 20.00 тел у Польщі +4873 311 52 96. Вайбер, телеграм: (067)-718-99-66 (063)-721-04-63 (066)-219-09-73.
Екстрена психологічна допомога при Кризовому Центрі медикопсихологічної допомоги: (068) 770 37 70, (099) 632 18 18, (093) 609 30 03.
Гаряча лінія професійної підтримки «Стоп паніка» безкоштовний багатоканальний номер: 0800 50 18 92.
Канал психологічної підтримки «ПОРУЧ» для підлітків та молоді https://t.me/poruch_me у Телеграм
Також ви завжди можете звернутися до мене. Вислухаю, разом обміркуємо проблему і знайдемо вихід! Мій кабінет розташований на 3 поверсі 1 відділення по вул.Мала Панасівська, 1. Або пиши на електронну пошту: marinarioti@gmail.com
Соціальний педагог Нужная Марина Олексіївна